Parę info o Pinzolo

Parę info o Pinzolo. Jak wiadomo jest górską miejscowością w rozległej dolinie Val Rendena. Jednocześnie stanowi ośrodek sportów zimowych chętnie odwiedzany przez tłumy podczas zimowych miesięcy. Miasteczko położone jest na wysokości 700-800 metrów n.p.m. Jest to jednocześnie miejsce startu wielu wyciągów w głąb terenu narciarskiego. Rozciąga się on na wysokości 800-2100m n.p.m. Na miejscu znaleźć można wiele tras narciarskich o zróżnicowanym poziomie zaawansowania. Spędzisz miło czas na stoku jeśli cenisz sobie jazdę rekreacyjną. Natomiast jak poszukujesz mocnych wrażeń w postaci stromych górskich zboczy czy dzikich terenów, na pewno się nie zawiedziesz. Co więcej regon może pochwalić się nową trasą prowadzącą ze szczytu Doss del Sabion w dół doliny. Koniecznie musisz ją wypróbować!

Więcej o trasach przeczytasz tutaj

Trochę o kurorcie

Ośrodek od 52 lat dba o przyjezdnych, inwestując w infrastrukturę abyś mógł przemieszczać się wygodnymi wyciągami w szybki sposób (13 tyś/h). Co więcej inwestycje są poczyniane, także po to abyś mógł zjeżdżać coraz to nowszymi trasami. Niedawną dużą zminą była nowa kolejka Puza dai Fo. Wyciąg kieruje się w stronę ośrodka Madonna di Campiglio, dzięki czemu do kultowego resortu przedostaniesz się bez wypinania nart. Jej długość wynosi 4 706 metrów, a czas przejazdu zajmuje około 14 minut. Jednak to nie koniec, ponieważ pozostałe regiony takie jak Marilleva i Folgarida także są połączone siecią wyciągów z Pinzolo. Tworząc jedną ze słynniejszych karuzeli narciarskich we Włoszech. Dzięki czemu możesz cały dzień spędzić na nartach i co chwila odkrywać nowe zakątki.

Ukształtowanie terenu oraz fakt, że miejscowość jest położona na terenie Naturalnego Parku Adamello Brenta sprawia, że nie tylko narciarze zjazdowi dobrze się tu czują. Przygotowanych jest także parę tras do saneczkarstwa, narciarstwa biegowego oraz pieszych wycieczek. Jeśli zabierzesz ze sobą dzieci, znajdą one rozrywkę w funparkach na stoku.

Więcej na temat dodatkowych atrakcji dowiesz się tutaj

Pinzolo w przeciwieństwie do sąsiedniego ośrodka Madonna di Campiglio to spokojna i mniej zatłoczona miejscowość. Zabudowania w tym miejscu pamiętają czasy średniowiecza. Jeżeli interesujesz się historią, na pewno miło spędzisz czas w tym miejscu czerpiąc przy okazji garść ciekawostek. Mimo, że miasteczko jest małe, co sezon hotelarze przygotowują 18 tysięcy miejsc noclegowych w niedużych rezydencjach, u osób prywatnych a nawet w czterogwiazdkowych hotelach. Spokojna okolica sprawi, że się zrelaksujesz i odprężysz. Jeżeli już raz zawitasz do Pinzolo, chętnie wrócisz kolejnej zimy.

Jeżeli chcesz dokonać rezerwacji zakwaterowania przez internet zapraszamy na stronę WinterEvent.pl.

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729