Eventy Pinzolo

Eventy Pinzolo

Sprawdź jakie atrakcje i eventy czekają Cię w ośrodku Pinzolo.

Na początku Marca mieszkańcy Pinzolo organizują tradycyjny festiwal „Trato Marzo”. Jest to lokalne spotkanie kulturalne którego nie doświadczysz nigdzie indziej. Ogniska, pieśni ludowe, tańce i okazja spróbowania lokalnych przysmaków czyni ten wieczór specjalnym. Impreza na zewnątrz trwa do późnych godzin nocnych, a to wszystko za sprawą grzanego wina.

eventy-pinzolo-winter-event-zdj2

Pinzolo niejednokrotnie było organizatorem Mistrzostw Europy w łyżwiarstwie figurowym. Łyżwiarze zjeżdżali się w te strony z całej europy przyciągając widzów oraz telewizyjne kamery. Jest to spore wydarzenie, które urozmaica powszednie życie niewielkiego miasteczka. Warto przy okazji następnych mistrzostw wybrać się na widownię aby podziwiać zmagania artystów znanych na całym świecie, a także tych początkujących.

Pinzolo pod względem historycznym także jest bardzo ciekawym miejscem. Zachowało się tu wiele zabudowań jeszcze z czasów przedwojennych. Jednym z najczęściej odwiedzanych punktów jest kościół świętego Wergilusza z Trydentu. Podziwiań tam można dobrze zachowaną budowle oraz średniowieczne freski namalowane przez Simone Baschenis. Przedstawiają one życie świętego oraz wydarzenia doliny Rendena. Co więcej ujrzeć na ścianach można, także słynny dla tamtych czasów „danze macabre”.

Kolejnym punktem na mapie jest kościół parafialny S. Lorenzo. Góruje nad nim, mierząca 72 metry dzwonnica wybudowana w 1865 roku. Na zewnątrz oraz w środku podziwiać można liczne freski przedstawiające żywot świętych.

Imprezy Pinzolo

Sprawdź jak bawili się inni!

Winter event jest spokojną miejscowością gdzie trudno o głośną imprezę do rana. Nie oznacza to jednak, że nie można się tu bawić. Po zamknięciu stoków w barach rozbrzmiewa muzyka a narciarze i snowboardziści zjeżdżaj się do lokalnych barów na apres-ski. Zabawa trwa do zachodu słońca. Jeżeli potrzebujesz większy zastrzyk energetycznej muzyki, nic straconego. Parę kilometrów od Pinzolo w Madonna di Campiglio znajdują się Spazio Bollicine Nabucco na Piazza Righi lub La Cantina del Suisse.

eventy-pinzolo-winter-event-zdj5

Fani imprez, koncertów na otwartym powietrzu a przede wszystkim jeździe po malowniczych stokach powinni koniecznie się zjawić pod koniec marca na polskim festiwalu we Włoszech. Przez cały tydzień możesz liczyć na moc atrakcji, włoskie słońce i oczywiście na świetne warunki śniegowe. Koncerty odbywają się na stokach w ośrodku Marilleva-Folgarida, jednak wszyscy z okolicznych miasteczek jak Pinzolo, Pejo i Madonna także są mile widziane. Dowiedz się więcej na temat Polish Week oraz innych wyjazdów i wpadaj!

pinzolo-koncerty-winter-event

Zdjęcia z Eventów

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729