O regionie

O regionie

Na wysokości 785 m n.p.m. już w latach 60-tych XX wieku w miejscowości Pinzolo powstał ośrodek turystyczny. Zimą to miejsce odwiedzają narciarze, natomiast w sezonie letnim zobaczymy mnóstwo turystów maszerujących po górskich szlakach. Miasteczko otaczają góry Adamello i Presanella, dając nieskończoną ilość aktywności sportowych na świeżym powietrzu.

U dołu doliny płynie rzeka Sarca, która po połączeniu z dopływem Sarca di Campiglio oraz Sarca di Genova wpływa do największego polodowcowego jeziora na północy Włoch-Lago di Garda.

Miejski teren narciarski dysponuje wieloma trasami zjazdowymi o średnim poziomie zaawansowania. Obszar ten nadaje się dla osób początkujących jak i rodzin z dziećmi. Natomiast dla bardziej wymagających znajdą się trudniejsze trasy aby podszkolić się technicznie. Nowoczesne wyciągi zapewniają odwiedzającym maksymalny komfort oraz bezpieczeństwo. Możesz jeździć na nartach o wschodzie, zachodzie słońca, a nawet pod gwiazdami.  Jazda w dzień i do późnej nocy pozwala Ci nacieszyć się zimowym wyjazdem oraz nie dopuszcza do powstawania dużych zgromadzeń.

Jeżeli zjazdy na nartach lub desce nie są dla Ciebie możesz wypróbować spacer na rakietach śnieżnych, skialpinizm, a dla najbardziej wytrzymałych wspinaczka lodowa lub paralotniarstwo. Na najmłodszych czeka tor saneczkowy, fun parki, lodowisko i psi zaprzęg.

o-regionie-pinzolo-winter-event-zdj2

Miasteczko Pinzolo znajduje się w regionie Trydent-Górna Adyga na północy we włoskiej prowincji Trydent. W centum miejscowości atrakcją turystyczną jest barokowy kościół San Lorenzo. Jest to zabytek z XVIII wieku, w środku i na zewnątrz ozdobiony jest freskami, zachwyca granitowym portalem oraz bogatym wnętrzem.

W sezonie letnim miejscowość w dolinie Rendena oferuje wiele atrakcji dla amatorów wycieczek po górskich szlakach i nie tylko.

o-regionie-pinzolo-winter-event-zdj13-kopia
Jeżeli region Pinzolo Cię zaciekawił, sprawdź jak się tam dostać w najlepszych cenach już teraz!

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729